Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Ronaldo vyrovnal proti Spalu rekord Serie A, Lazio se dál drží na špičce

Cristiano Ronaldo se v italské lize trefil v jedenáctém zápase v řadě a vyrovnal rekord Serie A. V utkání prvního týmu s posledním zvítězil Juventus na hřišti Spal Ferrara 2:1. Na vedoucí Turín dál ztrácí jediný bod Lazio Řím, které zvítězilo na hřišti FC Janov 3:2. "Biancocelesti" neprohráli 20. ligový duel po sobě, čímž posunuli klubový rekord. Předposlední Brescia neudržela poločasové vedení a prohrála s favorizovanou Neapolí 1:2. Celé utkání odehrálo v domácím dresu i české duo Aleš Matějů Jaromír Zmrhal. AS Řím zdolal Lecce 4:0. Za poražený tým nastoupil Antonín Barák.

Radost fotbalistů Juventusu
zdroj: Reuters autor: Alberto Lingria

V 11 utkáních po sobě dokázali v Itálii dosud skórovat jen Argentinec Gabriel Batistuta před pětadvaceti lety a Fabio Quagliarella loni. Vedle Ronalda se za Juventus prosadil také Welšan Ramsey, za domácí snížil Petagna z pokutového kopu nařízeného po konzultaci s videem.

Portugalský kanonýr ještě od začátku roku nevyšel ani jednou naprázdno. Gól nedal jen ve dvou zápasech, do nichž nenastoupil ze zdravotních důvodů. V lize má na kontě už 21 branek, o další zásah ho připravilo břevno.

Lazio začalo v Janově výborně a po necelých dvou minutách se díky Adamu Marušičovi ujalo vedení. Šest minut po změně stran navýšil náskok kanonýr Ciro Immobile. Nejlepší střelec Serie A dal 27. gól v sezoně, což se před ním v historii soutěže po 25 kolech povedlo pouze Antoniu Angelillovi v barvách Interu Milán v ročníku 1958/59.

Poté krásnou střelou do horního růžku snížil Francesco Cassata. Dvoubrankový náskok vrátil týmu z italské metropole Danilo Cataldi neméně povedenou ranou z přímého kopu pod horní tyč. Za domácí snížil v závěru Domenico Criscito z penalty. Janov nenavázal na předchozí dvě vítězství a je na sestupové 18. příčce.

Neapol otočila duel s Bresciou

"Je to velmi důležitá výhra. Máme velkou radost a chceme takhle nadále pokračovat. Snění (o titulu) neškodí, ale zbývá 13 kol. Uvidíme, kde budeme za měsíc, pak se o tom můžeme bavit," řekl pětadvacetiletý Cataldi pro sportovní streamovací službu DAZN.

AS Řím vyhrál v lize po třech porážkách a celkově po čtyřech utkáních. "Giallorossi" chybí tři body na čtvrté Bergamo, které se nachází na poslední příčce znamenající start v Lize mistrů. Atalanta ale sehrála o duel méně. Lecce nenavázalo na předchozí tři výhry a je šestnácté s tříbodovým náskokem na FC Janov, který je na prvním sestupovém místě.

AC Milán vedl ve Florencii díky chorvatskému záložníkovi Antemu Rebičovi, který dal od začátku roku už šestý ligový gól. Hosté sahali po vítězství, zvláště když Fiorentina přišla o vyloučeného Brazilce Dalberta. Pět minut před koncem ale Chilan Pulgar z penalty vyrovnal.

Brescia vyhrála poločas, v němž se hlavou prosadil venezuelský obránce Jhon Chancellor, ale myšlenky na první ligové vítězství od 14. prosince vzaly za své po nepovedeném nástupu do druhé půle. Po ruce Matějů proměnil penaltu Lorenzo Insigne a zanedlouho už hosté vedli díky technické střele Fabiána Ruize.

Neapol tak venku opanovala čtvrtý z posledních pěti zápasů. Naopak Brescia získala z posledních deseti střetnutí jen tři body a ke zlepšení bilance nevede ani příchod nového trenéra Diega Lópeze na počátku února. Na záchranu ztrácí tým z Lombardie sedm bodů.

V souboji týmů ze středu tabulky remizovala Boloňa s Udine 1:1. Hosté dlouho vedli díky přesné hlavičce Okaky, ale v nastavení Argentinec Palacio vyrovnal. Rozhodčí sice zkoumal video kvůli podezření na faul, ale gól uznal.

Udine nevyhrálo ani v šestém zápase v řadě, propadlo se až na 15. místo a jen pět bodů ho dělí od pásma sestupu. Boloňa, jíž pro zranění stále chybí Ladislav Krejčí, naopak ztrácí jen dva body na pozice zajišťující postup do evropských pohárů.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Brescia - Neapol 1:2 (26. Chancellor - 50. z pen. Insigne, 54. Fabián), Boloňa - Udine 1:1 (90.+4 Palacio - 33. Okaka), Ferrara - Juventus 1:2 (69. Petagna z pen - 39. Ronaldo, 60. Ramsey), Fiorentina - AC Milán 1:1 (85. Pulgar z pen. - 56. Rebič), FC Janov - Lazio Řím 2:3 (57. Cassata, 90. Criscito z pen. - 2. Marušič, 51. Immobile, 71. Cataldi), AS Řím - Lecce 4:0 (13. Ünder, 37. Mchitarjan, 69. Džeko, 80. Kolarov).