5 nesprávných důvodů, proč dělat vlastní mobilní aplikaci
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

5 nesprávných důvodů, proč dělat vlastní mobilní aplikaci5 nesprávných důvodů, proč dělat vlastní mobilní aplikaci

 

5 nesprávných důvodů, proč dělat vlastní mobilní aplikaci

Google       Google       31. 10. 2019       10 582×

Myslíte si, že máte skvělý nápad na byznys apku a znáte všechno, co potřebujete? Možná vám vývoj software na míru rozmluví Vláďa Skoumal, z firmy studio SKOUMAL vyvijející mobilní aplikace 5.11. 2019 v 18:00 v Impact Hub Praha nebo tento jeho článek.


 

Chcete znát pozitiva i negativa vývoje vlastní mobilní aplikace? Myslíte si, že máte skvělý nápad na byznys apku a znáte všechno, co potřebujete?

Poměrně často potenciálním klientům realizaci aplikace rozmlouvámeJde to sice proti našim ekonomickým zájmům, ale naší misí je skutečně klientům pomáhat, nikoliv je obírat o peníze. Kdy je lepší svoji vysněnou aplikaci nerealizovat a raději si koupit hezkou dovolenou?

1. Je to přece cool!

Aplikace byly super-cool asi tak první rok poté, co Steve Jobs představil první iPhone, který měl AppStore. Psal se rok 2008, IPhone 3G bylo na svoji dobu neuvěřitelně krásné a pokrokové zařízení. Všichni byli u vytržení z možnosti instalovat si do svých telefonů těch pár stovek aplikací, které tehdy v AppStore byly.

Googlu trvalo jenom rok, než přišel s odpovědí v podobě Androidu a vlastního obchodu s aplikacemi. A přesně v ten moment už to přestalo být něco výjimečného, následoval obchod s aplikacemi od Microsoftu a pak ještě další a další.

V roce 2018 už máme v AppStore 2,1 milionu aplikací pro iOS, na Google Play pak přes 3,5 milionu aplikací pro Android. To je obrovská nabídka, která velmi dobře uspokojuje hlad po aplikacích, který tu dříve byl. Stále platí, že dobré aplikace jsou cool, ale to všechny dobré projekty jsou cool.

Mít jenom dobrý nápad už zkrátka nestačí.

2. Věřím v rychlé zbohatnutí

Pokud si myslíte, že investujete pár desítek tisíc korun a do roka z vás budou boháči, tak si raději vsaďte na dostihy, nebo nakupte kryptoměny.

Šance na zisk bude výrazně větší. Konkurence na trhu mobilních aplikací je dnes obrovská a probojovat se mezi nejlepší buď trvá roky, nebo je třeba investovat i do marketingu, mít opravdu užitečný a promyšlený produkt.

Na aplikacích se určitě dají vydělat hezké peníze, ale musíte budovat produkt. To dá hodně práce, vyžaduje to spoustu znalostí, schopný tým a nutnou dávku štěstí.

3. Bez mobilní aplikace se nemohu obejít

Pokud už se pustíte do budování produktu, zvažte, jestli začít mobilní aplikací je opravdu ten nejlepší způsob, jak rozjet váš business. Mobily má dnes v kapse opravdu každý, ale pokud rozjíždíte něco, co mobilní aplikaci nepotřebuje, investujte radši do svého Minimum viable product, nebo si schovejte peníze na marketing.

Až si ověříte myšlenku, projekt bude fungovat a budou vám zbývat peníze, pak uděláme aplikaci.

4. Mobilní web aplikaci nenahradí

Je potřeba si uvědomit, že investice do každé mobilní platformy zhruba odpovídá investici do mobilního webového rozhraní. Pokud se tedy rozhodnete realizovat web, iOS a Android aplikaci, rázem jste na trojnásobku investovaných peněz oproti tomu, pokud se spokojíte jenom s webem.

Pokud je váš business postavený na aplikaci, zainvestujte do ní. Pokud si můžete svůj produkt ověřit na webu, udělejte to.

5. Mám skvělý nápad

Bez dobrého nápadu podnikat jde. Zkrátka budete dělat někomu konkurenci. Jenom s dobrým nápadem ale podnikat nelze. Rozhodujícím faktorem je exekuce nápadu.

Pokud máte skvělý nápad, potřebujete ještě peníze a skvělý tým, který vám ho pomůže realizovat. To platí u všech produktů, mobilní aplikace nevyjímaje.


Jestli vás láká mít svojí vlastní byznys apku, Vláďa Skoumal vám 5.11. 2019 v 18:00 v Impact Hub Praha pomůže zodpovědět: ➤ Kdy a jak investovat do mobilní aplikace? Už se taky nemůžete dočkat? Zaregistrujte se!

Pořád vám jako nejlepší řešení vychází aplikace? Rádí přijímáme nové výzvy. Poraďte se s námi: skoumal@skoumal.com.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
1 hlas
Google
(fotka) studio SKOUMALStudio SKOUMAL vytvoří pro vás ještě lepší apku, než jste původně chtěli.
Web     Twitter    

Nové články

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý